راهنمای خرید بهترین صندلی مطالعه


عوامل زیادی تو انتخاب یک صندلی خوب برای خوندن کتاب یا مطالعه دروس نقش دارن. اگه شما هم به دنبال یک صندلی مناسب برای مطالعه می‌گردین؛ نکات کاربردی که توی این مقاله به آنها اشاره می‌کنیم به شما کمک میکنه تا موقع خرید صندلی مطالعه ، انتخاب بهتری داشته باشین.

اهمیت انتخاب صندلی مطالعه مدرن و ارگونومیک

برای یک مطالعه خوب و با کیفیت ضروری است که دقت لازم در خرید یک صندلی مناسب را مد نظر قرار دهیم و در خرید یک صندلی مناسب نکات فنی و ظاهری یک صندلی را بررسی کنیم تا بتوانیم یک انتخاب درست داشته باشیم . از مزیت های یک صندلی خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد :

• وضعیت بدنی بهتر: یک صندلی با طراحی خوب و ارگونومیک میتواند شما را برای ساعت‌ها نشستن روی صندلی آماده کند. ماهیچه‌های بدن شمار را به طور ماهرانه‌ای درگیر کند و ستون فقرات شما را در راستای مناسبی قرار دهد. این مزیت، نه تنها وضعیت بدنی شما را بهتر می‌کنه بلکه خطر ابتلا به کمردرد یا گردن درد و سایر مشکلات اسکلتی عضلانی را هم کم می‌کند.

• احساس ناراحتی کمتر: یک صندلی خوب می‌تواند گردش خون بدن را بهتر و فشار روی ستون فقرات را کمتر کند. این مسئله، در نهایت باعث می‌شود کمتر احساس خستگی یا ناراحتی کنید. مخصوصا برای دانش آموزان و دانشجویان و یا محققین که ساعت‌های طولانی پشت میز یا صندلی می‌نشینند این موضوع می‌تواند بسیار اهمیت داشته باشد .

• تمرکز بیشتر: یک صندلی مناسب برای مطالعه، نقشی اساسی در بیشتر شدن تمرکز دارد؛ چرا که شما را از عوامل حواس‌پرتی مثل پشتی نامیزان، ارتفاع نامناسب و سایر عوامل ناراحت‌کننده که در صندلی‌های بی‌کیفیت وجود دارد، دور می‌کند. سعی کنید صندلی را انتخاب کنید که در موقع نشستن و استفاده از آن تمرکز شما را در مطالعه برهم نزند.

نکات مهم در انتخاب بهترین صندلی مطالعه

در ادامه مطلب، میخواهیم نکات مهمی که می‌تواند به شما هنگام خرید صندلی مطالعه خوب کمک کند را بررسی کنیم:

1.ارتفاع صندلی

ارتفاع یک صندلی مناسب برای مطالعه می‌تواند 1±45 سانتی ‌متر تا نشیمن باشد. بطوری که با نشستن روی صندلی، کف پاهای شما روی زمین و ران پا به حالت افقی قرار گیرد. همچنین زاویه بازوها و ساعد روی میز می بایست بین 90 تا 110 درجه باشد.

2. ابعاد صندلی

عرض استاندارد صندلی‌های مطالعه چیزی بین 43 تا 50 سانتی ‌متر می‌باشد. از طرف دیگر، عمق مناسب صندلی، این امکان را به شما می‌دهد که کمر را خیلی راحت به پشتی صندلی تکیه بدهید.

3. ارگونومیک بودن

یه صندلی مطالعه مدرن و راحت برای نشستن باید ارگونومیک باشد. به طوری که با نشستن طولانی‌ مدت روی آن، ناحیه کمر حین مطالعه، حمایت مناسبی داشته باشه و احساس درد نداشته باشید.

4. پشتی صندلی

قابل تنظیم بودن پشتی صندلی مطالعه‌ یک ویژگی خوب به حساب می‌آید؛ چرا که میتوانید پشتی صندلی را در هر زاویه و ارتفاعی که میخواهید تنظیم نمایید تا از انحنای طبیعی ستون فقرات به خوبی محافظت کند.

5. صندلی چوبی

صندلی چوبی یک گزینه عالی برای مطالعه می باشد. این نوع از صندلی‌ها به شما این امکان را میدهند که به راحتی بتوانید آن را جابجا نمایید و با انتخاب پشتی و نشیمن مناسب ، شرایط مطالعه خوبی را برای خود ایجاد کنید.

6. دسته صندلی

ارتفاع مناسب دسته از نشیمن صندلی بین 17 تا 25 سانتی ‌متر باشد . دقت نمایید دسته‌ها پهن و راحت باشن تا آرنج و ساعد شما بدون اذیت شدن روی آنها قرار بگیرند.

7. کیفیت ساخت و گارانتی

صندلی با کیفیت با گارانتی معتبر این اطمینان رو به شما می‌دهد دوام و کیفیت ساخت صندلی از درجه بالایی برخوردار می باشد . صنایع چوب فرهنگ به عنوان یک گروه تولیدی با سابقه و تنوعی از صندلی های مطالعه چوبی و استاندارد همواره تلاش داشته تا محصولاتی با کیفیت تولید و به دست مشتریان خود برساند. صندلی های تولیدی صنایع چوب فرهنگ از چوب راش درجه یک و نشیمن صندلی از یورتان ۳۰ کیلویی به ضخامت ۴ سانتی متر می باشد. همچنین محصولات تولیدی فرهنگ دارای تضمین اصالت و سلامت فیزیکی می باشد و با توجه به کیفیت بالای محصولات، تا سی ماه از سوی صنایع چوب فرهنگ پشتیبانی و گارانتی می شود.

8. ظاهر صندلی

هنگام انتخاب صندلی مناسب برای مطالعه، علاوه بر راحتی و کیفیت آن، توجه به عوامل دیگه‌ای مثل ظاهر صندلی هم مهم می‌باشد.

9. قیمت صندلی

در نهایت، قیمت صندلی مطالعه از نکات مهم دیگری هست که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید. شما باید سعی کنید با توجه به بودجه‌ای که در نظر گرفتید و بررسی نکات این مقاله، بهترین صندلی را برای مطالعه انتخاب نمایید.

جمع‌بندی

صندلی مطالعه در صورت استاندارد بودن و ویژگی‌هایی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم ؛ می‌تواند روی وضعیت سلامت جسمانی هنگام نشستن طولانی ‌مدت تأثیری مثبت داشته باشد . یک صندلی راحت و ارگونومیک، مطمئناً حمایت خوبی را برای کمر شما ایجاد می‌کند و شما را از تنش‌ها و آسیب‌های فیزیکی در امان نگه می‌دارد.
https://farhangwood.com/product-category/chair/study-chair/


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *